sú v čase od 23.12.2022 (piatok) do 6.1.2023 (piatok).

Nástup po prázdninách je v pondelok 9.1.2023.

• "Chrípkové prázdniny" - pokračujú

• Oznámenie

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou vo Vištuku, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa  § 150 a odsek 2c a v súlade s MP 15/2005 o chrípkových prázdninách, s odporúčaním RÚVZ a s prerokovaním so zriaďovateľom školy, Ing. Máriou Vráblovou, starostkou obce Vištuk, so sídlom Vištuk 353, 900 85

nariaďujem

prerušenie prevádzky v Základnej škole s materskou školou vo Vištuku vo všetkých triedach

od 20.12.2022 (utorok) do 22.12.2022 (štvrtok).

Chorobnosť oproti minulému týždňu ešte viac stúpla - MŠ viac ako 82 % a ZŠ viac ako 46 % z celkové počtu žiakov. V prevádzke nebude ani MŠ.

• Nástup do školy

riadna prevádzka ZŠ a MŠ je od pondelka 19.12.2022. Keďže chrípkové obdobie práve vrcholí žiadame vás, aby ste do MŠ ani ZŠ nedávali deti, ktoré majú ešte stále príznaky chrípky. Takéto deti budú izolované a budeme vás kontaktovať aby ste si po ne prišli. Pošlite nám do školy a škôlky iba zdravé deti, aby sme na Vianoce neboli chorí.

Taktiež žiadame rodičov žiakov ZŠ aby pred nástupom vypísali prostredníctvom edupage Bezpríznakovosť. Ďakujeme !!!

• Dôležitý oznam - chrípkové prázdniny!

• Vzhľadom na vysokú chorobnosť detí MŠ (viac ako 70%) , žiakov ZŠ (viac ako 35 % a postupne počas dňa pribúdajú) aj zamestnancov, s odporúčaním RÚVZ a so súhlasom zriaďovateľa budú v ZŠ s MŠ vo Vištuku od utorka 13.12.2022 do piatka 16.12.2022 tzv. chrípkové prázdniny aby sme zamedzili ďalšiemu šíreniu tohoto respiračného ochorenia.

V prevádzke nebude ZŠ, MŠ, ŠKD ani ŠJ.

Z obedov sú všetci žiaci odhlásení.

• Geografická olympiáda

• Žiaci 2. stupňa sa zúčastnili školského kola geografickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo 23.11.2022
            online formou. Všetci naši zúčastnení žiaci boli úspešní riešitelia. V kategórií G: Andrej Gajdoš - 74
            bodov, Michal Didič - 70 bodov, ktorí zároveň postupujú do okresného kola. V kategórii F: Boris
            Kročka - 80 bodov, Miriam Fiľová - 79 bodov, Natália Mrvová - 77 bodov, Juraj Kotrba – 76 bodov,
            Juliana Fiľová - 76 bodov. V okresnom kole za kategóriu F nás budú reprezentovať Boris Kročka a
            Miriam Fiľová. V kategórií E nás zase na okrese zastúpia Bohuš Gajdoš - 87 bodov a Lukáš Pavčo - 73
            bodov. Všetkým zúčastneným ďakujem za účasť, gratulujeme im, že sa stali úspešní riešitelia a tým,
            ktorí postúpili do okresného kola želáme ešte veľa úspechov.

• Festival vody

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Festival vody.

Dňa 7.12.2022 sa naše žiačky 9.A triedy Júlia Veselková a Sandra Havalová prebojovali do celoslovenskej súťaže – Festival vody s témou: Hospodárenie s vodou – využitie dažďovej vody v rodinných domoch. Súťaž prebehla pod záštitou Bratislavskej vodárenskej spoločnosti v priestoroch Vodárenského múzea v Bratislave, ktorú zastrešuje Program Modrá škola. Naše žiačky ukázali, že vedia kriticky myslieť, majú tímového ducha a prezentačné schopnosti na vysokej úrovni. Zostrojený 3D model bol zaujímavý nielen pre odbornú porotu, no všimol si ho aj kameraman z regionálnej televízie. Aj keď sa naše žiačky neumiestnili na prvých troch víťazných miestach (bodové hodnotenia jednotlivých tímov sa podľa poroty líšili v desatinných číslach), chceme im srdečne poďakovať za krásnu reprezentáciu našej základnej školy. V závere súťaže všetkých účastníkov potešilo predstavenie kúzelníka, ktorý ohúril žiakov svojimi kúzlami – čo bolo krásnou odmenou pre všetkých súťažiacich.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Naša škola sa zapojila do projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Naše deti vyskladali krabice plné lásky, ktoré potešia babky a dedkov v zariadeniach pre seniorov. ĎAKUJEME!

• Prosba o pomoc

• Milé mamičky, babičky, šikovné tetičky.

Prosíme vás, tie, ktoré ste šikovné v šití o pomoc a to výrobu (ušitie) návlekov na topánky pre dospelákov, ktorí navštevujú našu školičku. Z hocijakej zbytkovej látky, aj keby bol každý návlek v páre iný - veď dnes je to moderné Tí, ktorí možno nie ste zruční v šití, ale máte možnosť poskytnúť vhodné staré látky - môžete ich priniesť na vrátnicu školy, aby si naopak tí čo nám pomôžu so šitím mohli tento materiál na vrátnici vyzdvihnúť.

ĎAKUJEME!!!