• Prihlasovanie na stravu s možnosťou dotácie na školský rok 2023/2024

ak ste ešte svoje dieťa písomne neprihlásili na stravu na školský rok 2023/2024 s možnosťou dotácie na stravu, je potrebné takto urobiť najneskôr do piatku 4.8.2023. (Pôvodný termín bol do 15.7.2023!!!) Inak nebudete mať nárok na dotáciu.

Prihlášku si môžete stiahnuť tu:

5-2_Prihlaska_na_stravovanie_(3)_(1).rtf

alebo ju nájdete v tlačenej podobe pred školou pod schránkou. Vypísanú a podpísanú prihlášku vhoďte do schránky pred školou. V prípade, že ste odcestovaní môžete prihlášku poslať  mailom vedúcej ŠJ na email:

vistukjedalen@azet.sk

• Prihlasovanie do ŠKD na školský rok 2023/2024

• Vážení rodičia budúcoročných žiakov 2. - 4. ročníka. (Prváci už podali žiadosti pri zápise.)

Ak máte záujem o ŠKD v školskom roku 2023/2024 je potrebné podať písomnú žiadosť najneskôr do 31.7.2023. Žiadosť si môžete stiahnuť tu: Ziadost_o_prijatie_do_SKD.pdf  alebo ju v tlačenej podobe nájdete pod schránkou pred vstupom do školy. Žiadosť treba vypísať, podpísať obomi rodičmi a do 31.7.2023 vhodiť do schránky pred školou. V prípade ak ste odcestovaní tak môžete poslať prihlášku emailom na vistuk.zsms@gmail.com. Do predmetu správy napíšte ŠKD a meno dieťaťa.

Kritériá a podmienky na prijatie dieťaťa do ŠKD vo Vištuku

Podmienky prijatia dieťaťa do školského klubu (ŠKD):

• Umiestnenie dieťaťa v ŠKD je podmienené podaním písomnej žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD jeho rodičom  alebo zákonným zástupcom .
            • Súbežnou podmienkou je písomné vyjadrenie riaditeľa školy o prijatí dieťaťa do ŠKD  a úhrada legislatívne stanoveného poplatku.
            • Dieťa sa do klubu prijíma na 1 školský rok.
            • Do školského klubu sa Žiadosť o prijatie dieťaťa do ŠKD podáva pri zápise do školy ale aj v priebehu školského roka ak sú vpľné kapacity.
            • O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľ školy.
            • Písomné rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí do školského klubu dostane rodič najneskôr do 30 dní odo dňa podania písomnej žiadosti, prípadne v inej stanovenej lehote určenej usmernením Ministerstvom školstva SR.
            • Do ŠKD možno prijať dieťa aj na prechodné obdobie, ktorého dĺžka sa vyznačí v rozhodnutí o prijatí.
            • Dieťa môže počas školského roka skončiť dochádzku do klubu, ak o skončenie dochádzky písomne požiada jeho zákonný zástupca.

Kritériá  pri prijímaní detí do školského klubu:

Ak je počet prihlásených detí vyšší, ako je možné prijať, riaditeľka školy prednostne prijíma:

• žiakov nižších ročníkov,
            • dieťa, ktorého obaja zákonní zástupcovia sú zamestnaní.

(Pozn.: Ak rodič nie je zamestnaný ale pracuje na živnosť označujte v žiadosti, že ste zamestnaná/ý.)

Dochádzka:

Rozsah dennej dochádzky dieťaťa prijatého do ŠKD a spôsob jeho odchodu sa uvedie  v osobnom spise dieťaťa. Uvedú sa aj prípadné odchýlky v dochádzke a spôsobe odchodu, pričom všetky ďalšie zmeny oznamuje zákonný zástupca pedagogickému zamestnancovi oddelenia písomne.

Školský poriadok ŠKD nájdete tu: skolsky_poriadok_skd(4).pdf