• Okresné kolo geografickej olympiády

• 12. marca sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola geografickej olympiády v Modre, kde spolu s ďalšími 80 žiakmi súťažili v troch kategóriách. Navzájom si zmerali svoje geografické vedomosti v oblasti monotematickej, teoretickej, praktickej i z miestnej krajiny, kde mohli spolu získať 100 bodov. Všetci naši reprezentujúci žiaci boli úspešnými riešiteľmi, z čoho sa veľmi tešíme a srdečne im gratulujeme.

Kategória E

Bohuš Gajdoš 9. miesto (82 bodov)

Boris Kročka 12. miesto (73 bodov)

Kategória F

Juliana Fiľová 4. miesto (88 bodov)

Miriam Fiľová 15. miesto (74 bodov)

Kategória G

Damián Jurčovič 10. miesto (78 bodov)

Zuzka Ochabová 16. miesto (68 bodov)

Milí žiaci, ďakujeme, že robíte našej ZŠ Vištuk dobré meno 😊.

• Veľkonočné prázdniny sú v čase  od 28.3. (štvrtok) do 2.4.2024 (utorok).

Posledný deň vyučovania pred prázdninami je v stredu 27.3.2024.

Počas prázdnin nebude v prevádzke ani ŠKD a ŠJ.

MŠ bude z dôvodu nízkeho počtu prihlásených detí počas prázdnin ZATVORENÁ.

Riadna prevádzka ZŠ s MŠ začne po prázdninách v stredu 3.4.2024.

Prajeme Vám veselú Veľkú noc :)

• Noc s Andersenom

• Naši tretiaci sa dnes v noci zapoja do celoslovenskej akcie Noc s Andersenom!

Želáme im, aby prežili čarovnú noc plnú krásnych rozprávkových príbehov, zábavy, hier, rébusov a spoločne odhalených tajomstiev.

Pani triedna učiteľka, ktorá zabezpečuje dozor, si totiž pre nich pripravila pestrý program.

Dúfame, že budete mať nevšedný zážitok, vďaka ktorému si knihy zamilujete ešte viac!

• Zápis do 1. ročníka na šk.r. 2024/2025

zápis žiakov na školský rok 2024/2025 sa uskutoční : 17. apríla 2024 (streda) v čase od 15.00-17.00 hod. v ZŠ s MŠ vo Vištuku.

Zákonný zástupca žiaka:

• Pred zápisom: vyplní elektronickú prihlášku na webovej stránke školyProsíme o dôkladné vyplnenie a skontrolovanie elektronickej prihlášky pred jej odoslaním. (prihlášky budú prístupné od 1.4.2024)
              • Na zápis rodič prinesie:
              • vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku (podpísať musia obaja zákonní zástupci),
              • vyhlásenie o pravdivosti údajov Vyhlasenie_ZZ.docx
              • rodný list dieťaťa, občiansky preukaz prítomného rodiča,
              • splnomocnenie (v prípade prítomnosti iba jedného rodiča ) Pisomne_vyhlasenie_ZZ.docx
              • 20 € na nákup učebných pomôcok (písanky, predpisové zošity)

V prípade odkladu školskej dochádzky: rodič elektronickú prihlášku taktiež vypĺňa, ale prikladá tieto prílohy:

• Hľadá sa stratený balíček

• Dňa 1.3. (piatok,posledný vyučovací deň pred jarnými prázdninami) bol tento balíček položený na lavičku pred 1. oddelenie ŠKD. V balíčku sa nachádzali PZ pre 2. ročník označené menom Dominik a podsedák na stoličku. Pravdepodobne ich niekto omylom vzal.  Ak ste omylom balíček vzali, prosíme aby ste ho vrátili, môžete ho nechať aj na vrátnici. Dominikovi učebnice veľmi chýbajú. Ďakujeme!

• Riaditeľské voľno - Testovanie 9 2024

• Riaditeľka školy udeľuje žiakom 5. až 8. ročníka riaditeľské voľno, v stredu 20.3.2024, z dôvodu konania Testovania 9 2024. Títo žiaci budú automaticky odhlásení zo stravy.

Žiaci prvého stupňa budú mať vyučovanie podľa riadneho rozvrhu hodín.

• Projekt "Aktívna škola"

• Zapojili sme sa do projektu Ministerstva školstva pod názvom "AKTÍVNA ŠKOLA".

Aktívna škola je koncept Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ktorý predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám na školách. Projekt je určený pre žiakov ZŠ 2. - 4. ročníka kde sa žiaci na dvojhodinovkách oboznámia so základmi Karate. Žiakom sa bude venovať profesionálny tréner.

Rozpis hodín podľa tried je nasledovný - budú to tri marcové utorky (12., 19. a 26.3.2024):

- 2. ročník (1.+ 2. vyučovacia hodina)
            - 3. ročník (3. + 4. vyučovacia hodina)

- 4. ročník (5. + 6. vyučovacia hodina)

Viac o koncepte Aktívna škola sa dozviete na osobitne vytvorenej stránke www.aktivnaskola.sk