•

Sme plnoorganizovaná Základná škola s materskou školou v obci Vištuk. Našou prioritou je udržať charakter školy rodinného typu, kam chodia naši žiaci ale aj zamestnanci s radosťou a optimizmom. Aby sa žiaci i pedagógovia cítili v škole čo najpríjemnejšie, kladieme dôraz na upravené a estetické prostredie tried, školského dvora, chodieb. Naši žiaci majú rovnaké podmienky na vyučovanie - všetky triedy sú vybavené interaktívnymi tabuľami, kde si môžu žiaci osvojovať, upevňovať svoje vedomosti. Podporujeme  výučbu  pomocou didaktickej techniky, IKT, seminárovdiskusií, individuálnych a tímových projektov, dlhodobých samostatných prác, prezentáciípraktickej výučby, workshopov, motivačných prednášok a i.

U žiakov podporujeme vytváranie vlastného hodnotového systému. Na vyučovaní striedame rôzne formy práce: individuálne, hromadné, skupinové vyučovanie, práca v tíme, praktické aktivity a cvičenia, terénne pozorovania, exkurzie, vychádzky, prednášky, besedy, kurzy, využívame rôznorodé metódy: situačnú, inscenačnú, brainstorming, problémové vyučovanie, heuristický rozhovor, riadený rozhovor, besedu, diskusia, projektové vyučovanie, demonštráciu, samostatnú prácu, výklad, vysvetľovanie, pozorovanie, prezentácia výsledkov, kooperácia.

Dôraz je kladený na samostatnosť a zodpovednosť žiakov za učenie. V oblasti rozumovej výchovy je naším cieľom rozvíjať u žiakov tvorivé myslenie, sebahodnotenie, sociálne cítenie, aktivitu.

Orientujeme sa na pozitívne hodnotenie žiakov, najmä slaboprospievajúcich, pre zvýšenie vnútornej motivácie. Podporujeme sebahodnotenie žiakov.

Všímame si talent žiakov a snažíme sa ho rozvíjať. Nadaní žiaci sa zapájajú do predmetových olympiád, športových, literárnych, recitačných a speváckych súťaží.

V našej škole máme vyvinutý komplexný program starostlivosti o slaboprospievajúcich žiakov a žiakov so ŠVVP založený na odbornom poradenstve ( školská špeciálna pedagogička, CPPPaP, výchovný poradca, pedagogický asistent učiteľa) a v maximálnej možnej miere sa snažíme o inkluzívne vzdelávanie. Naša škola získala certifikát „Vnímavá škola“.