• Triedne "chodiace" rodičovské združenie

• Vážení rodičia.

V pondelok, 4.12.2023, sa uskutočnia "chodiace" triedne rodičovské združenia v čase od 15,30 do 18,00 hod. V rámci tohoto času môžete prísť za ktorýmkoľvek vyučujúcim a informovať sa o prospechu a správaní vášho dieťaťa v jednotlivých predmetoch. Tešíme sa na vašu účasť.

• Mikuláš už klope na dvere :)

• Pozývame malých aj veľkých, školákov, škôlkárov aj neškolákov na Vianočnú školskú tržnicu....a príde aj Mikuláš :) Tešíme sa na vás!!!

• SKVELÝ ÚSPECH v krajskom kole Jazykového WocaBee šampionátu!

• Naše triedy (2.A, 3.A a 4.A) úspešne zabojovali aj v krajskom kole inovatívnej súťaže pre
            školy pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s
            názvom Jazykový WocaBee šampionát.
            Naša 2.A trieda sa v rámci Bratislavského kraja umiestnila na
            fantastickom 1.mieste a 4.A trieda  na  2. mieste, vďaka čomu obe triedy postúpili
            do celoslovenského kola. Hanbiť sa však nemusia ani naši tretiaci, ktorí skončili na
            krásnom 5. mieste v rámci celého Bratislavského kraja.
            Žiaci dosiahli tento skvelý výsledok v celkovej konkurencii 252 tried nášho kraja,
            ktoré sa do súťaže zapojili.
            V týchto dňoch, od 22. do 23.11.2023, nás žiaci reprezentujú v celoslovenskom
            finále, v ktorom môžeme získať ďalšie ceny a príspevok na modernizáciu škôl v
            hodnote 6 000 €. Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových
            vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe
            mimoriadne dôležité.
            Súťaž vyvrcholí medzinárodným finále, v ktorom sa stretnú tie najlepšie triedy z 8
            krajín!
            Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme
            cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné
            výsledky!
            Držíme im v celoslovenskom finále palce!

• Edu Escape room

• Dnes naši žiaci zažili zážitkové učenie formou Edu Escape room, kde museli spolupracovať, rozvíjali si logické aj kritické myslenie, upevnili si svoje vedomosti. Hľadali rôzne indície, ktoré im umožnili odomykať zámky. Všetci žiaci boli nadšení a už teraz sa tešia na možné pokračovanie v ďalšom leveli. Ďakujeme Rade rodičov za finančné zabezpečenie týchto skvelých a zaujímavých aktivít.

• Edu Escape Room - učenie hrou :)

• Už tento štvrtok 23.11.2023 sa naša ŠKD premení na Edu Escape Room - učenie hrou. Žiaci si rôznymi interaktívnymi, náučno - dobrodužnými hrami, spoločným hľadaním indícií a pod. zopakujú a upevnia učivo. Pri tom si budú rozvíjať logické, krytické myslenie, jemnú motoriku, čitateľskú gramotnosť a pod. Všetko v súlade so vzdelávacími štandardami ministerstva školstva.

Viac informácií sa dozviete v priloženom letáčiku: PLAGaT_Edu_Escape_Room_2023.pdf

...alebo tu Edu Escape Room

Cena je 5,- € na žiaka.

Žiaci, ktorí majú zaplatený poplatok ZRPŠ budú mať celú sumu zaplatenú z Rady rodičov. Ďakujeme Rade rodičov za finančnú podporu.

Tí, ktorí nemajú poplatok uhradený a do 23.11.2023 poplatok neuhradia si budú, pokiaľ sa chcú aktivít zúčastniť, platiť celú sumu sami. V prípade, že sa nechcú zúčastniť, alebo si "vstupné" neuhradia, budú v čase aktivít ich triedy pridelený do inej triedy a budú sa riadne učiť podľa rozvrhu hodín.

Časový rozpis aktivít v Escape Room je nasledovný:

2. vyučovacia hodina - 1.A

3. vyuč. hod. - 2.A + 3.A

4. vyuč. hod. - 4.A + 5.A

5. vyuč. hod. - 6.A + 7.A

6. vyuč. hod - 8.A + 9.A

Tešíme sa na zážitkové učenie a učenie hrou :)

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok – WocaBee. V okresnom kole súťažilo 42 tried z rôznych obcí a škôl nášho okresu a naši žiaci dosiahli obdivuhodný výsledok:

1. miesto: žiaci zo 4.A triedy

2. miesto: žiaci z 2.A triedy

3. miesto: žiaci z 3.A triedy

GRATULUJEME K SKVELÉMU VÝSLEDKU!

Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky. Všetky naše tri triedy postupujú do krajského kola, ktoré sa začne už v pondelok 6.11.2023. Veríme, že im nadšenie pre výučbu anglického jazyka pomôže popasovať sa so silnými súpermi, ktorí na nich čakajú a držíme im v súťaži palce!