• Diétne stravovanie v ŠJ

• Osobitné diétne stravovanie

Osobitné stravovanie je určené pre deti, ktorých zdravotný stav vyžaduje diétne stravovanie.

Šetriacu, diabetickú, bezgluténovú a iné diéty - naše školské stravovacie zariadenie nezabezpečuje, lebo nemá vytvorené vhodné pracovné a personálne podmienky na prípravu diétnej stravy. Školské stravovacie zariadenie poskytuje len stravovanie bezlaktózovej diéty .

Pre osobitné diétne stravovanie je potrebné potvrdenie od odborného ošetrujúceho lekára (vyhláška 330/2009 Z.z. o zariadení školského stravovania - §4, ods.2)

- stravník s osobitným diétnym stravovaním a s ohrevom stravy:

• zákonný zástupca uhrádza mesačný príspevok na režijné náklady
          • v čase od 7:00 – 8:00 hod. prinesie žiak (rodič) do jedálne (zadným vchodom) nádobu s hotovým jedlom, označenú menom, priezviskom a triedou žiaka (v tomto prípade stačí napísať MŠ) spolu s lístkom čo odovzdáva do jedálne (jedálniček - desiata, obed, olovrant) s dátumom a časom prípravy. V čase výdaja bude žiakovi/ dieťaťu strava vydaná. Rodičia v prípade nosenia vlastnej stravy preberajú plnú zodpovednosť za vhodnosť stravy.
          • neskonzumovaná strava sa vráti v daný deň rodičovi (v MŠ prostredníctvom učiteľov MŠ po olovrante, v ŠJ priamo žiakovi alebo vychovávateľkám ŠKD), ktoré stravu odovzdajú rodičovi pri preberaní dieťaťa/žiaka

Dôležité upozornenie:

Ak riaditeľka školy  schváli a umožní na základe žiadosti rodiča a potvrdenia od odborného ošetrujúceho lekára nosenie vlastnej diétnej stravy, rodič je povinný ako je vyššie uvedené doložiť ku každému odovzdanému jedlu tabuľku s popisom aké jedlo odovzdáva.

Tlačivo nájdete tu: Vlastna_strava_-_tabulka.pdf